Activities

O przedszkolu

Przedszkole powstało z myślą o dzieciach i rodzicach, którzy cenią sobie najwyższą jakość edukacji, a także chcą aby ich dziecko zaznajomiło się z językiem angielskim zanim rozpocznie szkołę (angielski dla dzieci – metoda Helen Doron). Było to jedno z pierwszych takich przedszkoli w Słupsku.

Specjalnie na potrzeby rodziców przedszkole opracowało własny system codziennej informacji na temat postępów dziecka. Przedszkole prowadzi dwie grupy wiekowe.

Stworzyliśmy kameralne, przytulne przedszkole, gdzie dzieci czują się bezpieczne i unikają stresu związanego z pierwszym wyjściem do grupy. Przedszkola wielodziałowe, skupiające dużą liczbę dzieci – w których nasze pociechy czują się zagubione i anonimowe – wzmagają napięcie i stres. Dla nas wielkim sukcesem jest radość, z jaką dzieci przychodzą do przedszkola – a jeszcze większym gdy nie chcą z niego wyjść.

Kadrę pedagogiczną i personel pomocniczy całkowicie stanowią osoby z wykształceniem pedagogicznym z zakresu wychowania przedszkolnego. Są to zarówno osoby młode, w dalszym ciągu doskonalące i podwyższające swoje kwalifikacje, jak i nauczyciele z wieloletnim stażem pracy w przedszkolach miejskich. Dzięki czemu możliwe jest połączenie tradycyjnych form pracy z nowoczesnymi metodami. Wśród naszej kadry znajdują się absolwentki Szkoły Muzycznej. Muzyka, jakże ważna na tym etapie rozwoju dziecka, jest obecna u nas na co dzień.

Nadzór pedagogiczny nad placówką sprawuje Pomorski Kurator Oświaty, a nasze dzieci objęte są opieką Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku. Dużą zaletą naszego przedszkola jest jego położenie – w Parku Kultury i Wypoczynku oraz własny ogród z placem zabaw.

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE W DNIACH 23 KWIETNIA ORAZ 14 MAJA